siber asker - Eltutan MARKA PATENT TESCİL


Tüm Haberler

Haberler

Stop
Play

Üye GirişiGenel Rss

rss rss

Eltutan Patent | Slogan Tescil | Barkod Al | Marka Kontrol | Marka Borsasi | Online Marka | Usta Patent | Eltutan | Marka Patent Davasi | Turkish Patent | Marka Patent | Kalite

siber asker

Siber asker

İddiaya göre günlerce yiyip içmeden savaşabiliyorlar

Rus medyası, Amerikan ordusunun askerlerin genleri üzerinde değişiklikler yaparak günlerce yiyip  içmeden savaşabilen ve bomba veya mayın nedeniyle kaybettiği bacağı yeniden uzayabilen asker üretme peşine düştüğünü söyledi.

Rus RT televizyonunun haberine göre, Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon'a bağlı Savunma İleri Araştırma Projeleri Dairesi DARPA, insan genleriyle oynamak suretiyle süper asker yaratma projesine soyundu.

DARPA'nın araştırmalarını çok yakından izleyen ünlü bilim kurgu yazarı Simon Conway de, kuruluşun insan bedenindeki yağları enerjiye dönüştürmek suretiyle, aç ve susuz olarak günlerce ayakta kalabilmesinin teorik olarak mümkün olduğunu belirterek, DARPA'nın benzer projeler üzerinde yoğunlaştığını kaydetti.

Conway'e göre, araştırmaların olumlu sonuç verip insan bedenindeki yağların verimli şekilde kullanılabilmesi halinde yaratılacak süper askerlerin olimpik hızlarda koşup, büyük yükler taşıyabilecekleri gibi günlerce, hiç uyumadan ve aç ve susuz olarak savaşabileceklerini söyledi.

Arizona Eyalet Üniversitesi'nden Profesör Joel Garreau da, Amerikan ordusunun helikopter pilotları üzerinde yeni bir ilaç denediğini ileri sürdü.

Prof. Garreau'nun iddiasına göre, yeni ilaç sayesinde helikopter pilotları tam 40 saat boyunca hiç uyuyup dinlenmedikleri halde konsantrasyonlarını kaybetmeden uçmayı başardı.

DARPA'nın üzerinde çalıştığı diğer bir proejede, mayın veya bomba nedeniyle kopan bacakların yeniden üretilmesi.

Prof. Gerraeau, DARPA'nın, vücudun kaybedilen organları yeniden üretecek tetik mekanizmasının araştırılmakta olduğunu bildirdi.

Kaynak: 15 Ağustos 2012 Çarşamba, HABERTÜRK / DIŞ HABERLER

 

Güvenlik kodu
Yenile

TPE Online Harç İndirimi

MARKA VEKİLLERİMİZİN HUKUKÇU OLMASI NEDENİYLE

Markasını Bize Emanet Edenleri Müşteri Olarak Değil, Müvekkil Olarak Görüyoruz!

Bu Nedenledir ki Hizmet Süreci Boyunca Tüm İndirimleri, Siz Değerli Müvekkiller İçin Kullanmaktayız!

Tescil Süreci Boyunca Toplam Harç İndirimi EN AZ 360-TL Olup Bu Rakam 4.000-TL’in ÜSTÜNE Dahi Çıkabilmektedir!

 

ONLINE BAŞVURULARDA HARÇ İNDİRİMİ VAR!

BİZDE HARÇ 205-TL ALINIR!

 

Devamını oku...
 
Başvurularınızı Yetkili Vekille Yapın

Marka, Patent Tescili konusunda son yıllarda üzülerek gözlemliyoruz ki bazı şahıs / firmalar yetkili marka ve patent vekili olmadıkları halde sektörde faaliyet göstermektedirler.

Yetkisiz şahıs / firmalara vekâlet verilmesi suretiyle yapılan başvurular tpe tarafından şekli şartlara eksiklik gerekçesiyle ret edilmekte olup başvuru sahipleri hak  kaybına uğramaktadırlar.

Ayrıca yapılan daha doğrusu yapılmaya çalışılan başvurular işin uzmanı tarafından gerçekleştirilmediklerinden birçok eksiklik ve hata barındırmakta olup müracaat sahibini zor duruma sokmaktadır.

Yetkisiz şahıs / firmaları az bir uğraşla kolayca tespit edebilirsiniz, bunun için dikkat etmeniz gereken birkaç ana husus;

Görüştüğünüz vekil firma / şahısa bünyelerinde yetkili marka ve patent vekilinin adını ve vekillik sicil numarasını sorunuz.

 

Vekalet vereceğiniz kişinin TPE siciline kayıtlı olup olmadığını TPE web sitesinden sorgulayınız

Devamını oku...
 
2 Saat İçinde Marka Başvurusu

2 Saat İçinde Online Marka Başvurusu

Markalar, TPE nezdinde başvuru tarihi, saati, dakikası dikkate alınarak korunurlar. Aynı ya da benzer iki marka başvurusundan,  başvurusu önce yapılan marka diğer marka  için ret sebebidir.

Markanızı,  başvurunuzun geç yapılması nedeniyle kaybetmeyin!

Bilgi, Zaman, Emek ve Para sonucunda oluşturduğunuz Markanız ve Fikriniz bizim için değerlidir…

Eltutan Patent, markanızın sizin için taşıdığı önemi bilmektedir, “HIZ, GÜVEN, KALİTE” anlayışıyla marka başvurularını 2 saat içinde online olarak gerçekleştirmektedir.

 

Devamını oku...
 
Marka Takip Nedir

MARKA TAKİP

Markanızı hukuken korumanın tek yolu marka tescilidir fakat marka koruması için tescil tek başına yeterli değildir.

Tescilli markalar, tescil edildikleri sınıflarda benzer markalara karşı TPE tarafından korunmaktadırlar fakat benzerlik kavramı herkese göre değişken bir kavramdır

TPE uzmanlarının kendi yorumları uyarınca benzer görmedikleri bir marka özellikle tüketiciler nezdinde markanıza benzer görülebilinir.

Marka sahibi benzer/taklit markalara süresinde itiraz etmez ise benzer/taklit marka TPE tarafından tescil edilir.

TPE tarafından tescil edilen benzer/taklit markanın kullanılmasının engellenmesi hukuken imkansızdır ancak marka hükümsüzlük davası akabinde engellenebilinir. Davaların yaklaşık 3 yıl sürdüğü göz önüne alınırsa bu süre zarfında benzer/taklit marka nedeniyle uğrayacağınız zarar telafi edilemez boyutlara ulaşabilir.

Büromuz, koruyucu danışmanlık kapsamında, tescilli markaların benzer/taklit markalar karşısında tam bir güvencede olması için TPE bültenlerini hizmetimizden yararlanmak isteyen müşterileri için izlemekte ve kontrol etmektedir.

Benzer/taklit markaları TPE tarafından tescil edilmeden tespit ederek hukuki ve idari müracaatları yapıp gerekli önlemleri alma fırsatı sağlamaktayız.

Benzer/taklit markalarla mücadele konusunda marka ve patent vekili hukukçu danışmanlarımız teknik ve hukuki destek sağlamaktadır.

Devamını oku...
 
Yurtdışı Marka Tescili

Markalar Ancak Tescil Alındıkları Ülkelerde Koruma Sağlar

Markanız Sadece Türkiye’de Tescilliyse Marka Korumanız Türkiye’de Geçerlidir, Yurtdışında Hukuki Korumanız Yoktur

Dolayısıyla Markanızın Aynısı veya Benzeri Yurtdışında Başkası Adına Tesciliyse Yapacağınız İthalat ve İhracatlarda Büyük Sıkıntılar Yaşamanız Kaçınılmazdır

 

Devamını oku...
 Patent Canlı Destek

Eltutan Patent Anket

Türkiye 2023 yılına kadar dünya çapında tanınan kaç markaya sahip olur?
 
Eltutan Patentle “ Markanız Kontrol Altında ”